arrow Zpět na Blog

Co potřebujete k pojištění auta?

20/12/2021

Koupili jste si nové auto? Možná je to Vaše první auto? Nevíte, jaké formality musíte vyřídit? V první řadě se postarejte o jeho pojištění! Každé vozidlo, které má být uvedeno do provozu, musí mít povinné ručení . To chrání před různými náhodnými událostmi, které se mohou stát během jízdy, a jejich finančními následky. Mezi takové situace patří například poškození zdraví při dopravní nehodě, oprava škody (např. zničení, poškození, odcizení vozidla), ztráta majetkových výhod, náhrada nákladů vynaložených na vymáhání odškodnění apod. Pamatujte, že proces pojištění vozidla může trvat chvíli nebo i několik dní. Je tedy dobré myslet předem a připravit se na tyto činnosti, abyste se s termínem nezpozdili. Bez platného pojištění vozidla nemůžete být vozidlo dopuštěno do provozu.

Povinné ručení online (OC) krok za krokem

Nevíte, co potřebujete k pojištění auta ? jakým způsobem? Zůstaňte v klidu. Vše vám bude už za chviličku jasné. Pokud dáváte přednost uzavření pojištění klasicky, během osobní návštěvy, musíte přijít do příslušného obchodního místa. Pokud však máte zájem o online verzi, seznamte se postupně s níže uvedenými kroky. Vyjasní Vám veškeré pochybnosti a jistě si se sjednáním pojištění vozidla snadno poradíte.

Připravte si potřebné dokumenty

V první řadě shromážděte všechny potřebné dokumenty, jakými jsou:

  • občanský průkaz – potvrzující Vaši totožnost,
  • technický průkaz vozidla – prokazující, že je vůz plně provozuschopný.

Obsahují nejdůležitější informace, díky kterým získáte nabídku pojištění zohledňující individuální podmínky smlouvy a celkovou cenu pojištění .

Vyberte si povinné ručení online

Na trhu je mnoho pojišťovacích společností . V závislosti na Vašich očekáváních a finančních prostředcích, jaké chcete utratit, si můžete vybrat nabídku, která je pro Vás nejatraktivnější. Výběr pojišťovací společnosti je však velmi důležitý. V případě autonehody nebo jiné dopravní situace je dobré mít podporu důvěryhodné pojišťovny, která Vám náležité odškodnění jistě vyplatí.

Pamatujte, že minimální zákonný limit pro pojistné krytí je 35 milionů Kč. Jde o částku, která zahrnuje jak zraněné, tak usmrcené osoby, ale také škody na majetku poškozených.

Zadejte další informace a objednejte

Dalším důležitým krokem je správné vyplnění údajů v pojistné smlouvě . Po zadání všech údajů z občanského průkazu a technického průkazu vozu si ještě jednou zkontrolujte jejich správnost.

Zaplaťte za vybrané povinné ručení přímo prostřednictvím internetu

Platba za povinné ručení může být rozdělena na splátky nebo uhrazena v plné výši. Záleží na možnostech, jaké daná pojišťovna nabízí . Kromě toho může každý pojistitel určit platbu pojistného v různých termínech . Zkontrolujte si Vámi vybranou nabídku a zaplaťte pojištění včas. Samozřejmě nejlepší bude, pokud převod provedete přímo přes internet.

Obdržíte dočasnou Zelenou kartu

Po odeslání všech údajů a smlouvy do 3 pracovních dnů obdržíte dočasnou Zelenou kartu. Může být v elektronické nebo papírové verzi. Celoroční Zelenou kartu ve fyzické podobě naopak poskytne přímo pojišťovna do 2 měsíců od sjednání pojištění. Tento dokument má platnost jeden rok.

Zahájení bezpečné jízdy

Od data na vaší pojistné smlouvě můžete začít bezpečně jezdit svým vozidlem po silnici . Aby bylo vše legální, musíte mít samozřejmě podepsaný a zaplacený dokument. Nezapomeňte také na všechna preventivní opatření. Jakmile bude pojištění končit, můžete si je prodloužit o další rok nebo změnit pojišťovnu, která nabídne lepší podmínky.

Doporučené články
arrow Zpět na Blog