arrow Zpět na Blog

Havarijní pojištění na zásadách Allrisk – proč se vyplatí pořídit?

22/07/2022

Koupili jste si auto? Musíte k němu mít povinné ručení. Za zvážení však stojí i doplňkové formy pojištění, které ochrání před mnoha následky nešťastných událostí. Jaká je tedy nejlepší volba? Která varianta pro Vás bude nejlepší? Nejprve si prověřte havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům.

Havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům

Havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům chrání řidiče před potenciálními náklady proti všem možným rizikovým variantám. Při podpisu smlouvy si navíc můžete vybrat pouze jednotlivá rizika, nemusíte se rozhodovat pro všechna.

Havarijní pojištění proti nehodě a havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům

Standardní havarijní pojištění kryje pouze základní varianty ochrany, tzn. např. krádež nebo dopravní nehoda. Na druhou stranu havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům chrání před všemi hrozbami. Při rozhodování o tomto řešení se majitel vozu může cítit v bezpečí, protože v případě jakékoli náhodné události pokrývá vzniklé náklady pojišťovna.

Zúžení a rozšíření rozsahu havarijního pojištění

havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům si můžete samozřejmě upravit. V závislosti na individuálních preferencích majitele vozu lze rozsah pojistné smlouvy zúžit a rozšířit. Každá pojišťovna však může prezentovat různé varianty a výši dodatečných poplatků.

Pojištění GAP

Pojištění GAP je doplňkovým finančním zajištěním v situaci, kdy je vůz zcela zničen nebo škoda odpovídá hodnotě vozu. Stojí za to vědět, že s pojištěním GAP pojistitel nenapraví škodu prostřednictvím mechanika, ale pouze vyplatí peníze. Tato možnost je však užitečná zejména v případě:

  • krádeže,
  • silniční nehody,
  • požáru,
  • povodně.

Výpočet pojištění GAP

Cenová nabídka pojištění GAP se zpracovává vždy individuálně. Obvykle je však závislá na:

  • datu koupě auta,
  • datu první registrace auta,
  • roku výroby,
  • tržní hodnotě vozu,
  • údajích majitele vozidla,
  • individuálních potřebách zákazníka.

Co ovlivňuje cenu havarijního pojištění s ochranou proti všem rizikům?

Havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům je rovněž připraveno individuálně pro každého majitele vozu. Jeho cenu ovlivňuje balíček pojištění se zohledněnými možnostmi rizika, technické údaje vozu a údaje pojistitele.

Na co se vztahuje havarijní pojištění?

Pojištění nejčastěji kryje základní 4 možnosti vzniku rizika, tedy střet na silnici, vandalismus, krádež a zničení živlem. Na druhou stranu havarijní pojištění s ochranou proti všem rizikům může kombinovat různé varianty, například dopravní nehodu a živelní pohromu nebo krádež a živelní pohromu. V závislosti na individuálních preferencích každého majitele vozu si můžete vybrat vybrané varianty, které mohou být skutečně užitečné.

Doporučené články
arrow Zpět na Blog