arrow Zpět na Blog

Jak pečovat o auto v zimě?

05/12/2022

Zima je pro všechny řidiče náročným obdobím – zdlouhavé, často každodenní odklízení sněhu, nutnost zvýšeného soustředění a ještě větší koncentrace při jízdě z důvodu nepříznivého stavu vozovky, možnost smyku, husté sněžení, kroupy, rozbředlý sníh, v extrémních případech i problémy se startováním vozidla. Mnoho lidí si klade otázku , jak pečovat o auto v zimě.  Co dělat, abyste si i v chladných měsících mohli užívat pohodlné a především bezpečné používání vozu, pečovat o jeho technický stav a úhledný vzhled? Je čas to zkontrolovat!

Jak pečovat o auto v zimě?

Zima je ročním obdobím, kdy bychom měli věnovat našemu autu zvláštní péči. V první řadě nezapomeňme včas vyměnit pneumatiky na zimní model. Jízda na letních pneumatikách za mrazu a hustého sněžení je nebezpečná pro řidiče samotného, jak i ostatní účastníky silničního provozu, jelikož nezaručují dostatečnou přilnavost na tak náročném povrchu, a navíc to vede k rychlejšímu opotřebení pneumatik samotných. I když se může zdát, že v zimě nemá smysl pravidelně umývat a čistit auto, které bude doslova druhý den opět špinavé, neměli byste tuto činnost vzdávat – je velmi důležité průběžně odstraňovat rozbředlý sníh a sůl , jinak se na laku a karoserii mohou objevit škrábance a změna barvy. Za zvážení stojí i možnost voskování auta – díky tomuto ošetření se na jeho povrchu vytvoří speciální, dodatečná vrstva, která znesnadňuje ulpívání nečistot.

Péče o autobaterii

Pokud si chceme dopřát bezproblémovou jízdu bez ohledu na venkovní povětrnostní podmínky, měli bychom se také správně starat o autobaterii. Její stav a úroveň nabití byste měli pravidelně kontrolovat, nejlépe specializovaným diagnostickým zařízením, které je snadno dostupné ve většině autoservisů, pečlivě kontrolovat elektrické vodiče, čistit její povrch a pouzdro.

Odklízení sněhu z karoserie

Myslím, že nikdo nemá rád odklízení sněhu z auta, ale je to činnost, bez které si zimu jen těžko představit. Nejlepším řešením by samozřejmě bylo auto garážovat. Bohužel ne každý si tuto možnost může dovolit. Proto se vyplatí pořídit speciální nářadí (škrabku a smetáček, kapalinu na rozmrazování zámků). Pokud je auto často, např. přes noc, na parkovacím místě bez zastřešení, vyplatí se také investovat do speciální plachty, která dokáže zakrýt celé auto – díky tomuto řešení auto jednak ochráníme a navíc si ušetříme hodně práce při odklízení sněhu druhý den ráno.

Pojištění GAP – k čemu může být užitečné?

Už něco málo víme o tom, jak se starat o auto v zimě. Bohužel, jak víte, v zimě je i přes naši snahu mnohem jednodušší dostat se do různých typů problémů, jako jsou srážky, kolize a dopravní nehody. Užitečnou možností může být pořízení pojištění, takového, jako je například pojištění GAP , které nám poskytne další, účinnou ochranu. Je určeno zejména lidem, kteří si zakoupili vozidlo s možností úvěru nebo leasingu. Chrání majitele vozidla před ztrátou jeho hodnoty v případě odcizení nebo vyčíslení totální škody. Jedná se o velkou podporu při splácení zbývajících splátek úvěru či leasingu, proto se rozhodně vyplatí se tomuto tématu věnovat blíže.

Doporučené články
arrow Zpět na Blog