arrow Zpět na Blog

K čemu jsou silniční asistenční služby?

30/01/2023

Na silnici mohou nastat různé, často nepředvídané a složité situace. Nejde jen o nehody, kolize a srážky, ale také o události, které z různých důvodů brání dalšímu bezpečnému provozu vlastního vozidla. Naštěstí však v takové situaci nezůstáváme sami. Můžeme například využít silniční asistenční služby!

V čem spočívají silniční asistenční služby?

Úkolem silniční asistenční služby je záchrana z různých druhů nepříjemných situací nebo náhlých havárií. Stojí za to připomenout, že každý řidič má právo využít takové služby, díky kterým může ušetřit spoustu času, stresu i nervů. Jak fungují silniční asistenční služby? Pro odbornou pomoc stačí v nouzi zavolat na konkrétní telefonní číslo – na uvedené místo přijede řádně vybavené vozidlo nabízející především odtahové služby, ale nejen to. Důležité je, že asistenční služba je poskytována 24 hodin denně, takže ji můžete zavolat v kteroukoli denní i noční dobu bez obav, že náš hovor bude ignorován kvůli pozdní nebo neobvyklé hodině.

Důvody pro organizování technické pomoci

V jakých situacích může být využití technické pomoci dobrým nápadem nebo nám může dokonce „zachránit život“? Při problémech s nastartováním a zprovozněním vozidla, nutnosti odtahu jak ve městě, tak na dálnici nebo na silnici. Stojí za to vědět, že v nabídkách asistenčních společností jsou nejen osobní automobily, ale i další vozidla včetně nákladních a dodávkových. Další možností je objednat si odtahový vůz – v případě, že klasický odtah není z různých důvodů možný. To však není všechno. Technická pomoc se také může ukázat jako neocenitelná v takových případech, jako je potřeba přivezení paliva, náhradních dílů, nouzové otevření vozidla, například v důsledku ztráty nebo zamknutí klíčů uvnitř vozu, výměna kola, nastartování motoru s vybitou baterií, a dokonce i zajištění náhradního vozu.

Vyplatí se mít pojištění silniční asistence?

Co je pojištění silniční asistenční služby? Jedná se o rozšířený balíček pojištění, ve kterém se řidič rozhodne zaplatit pojistné výměnou za přístup k silniční asistenci kdykoli, kdykoli ji potřebuje, bez jakýchkoli dalších nebo nepředvídaných nákladů. Stojí to za to? Určitě ano, pokud se chceme cítit jistěji a bezpečněji v každé silniční situaci. Takové pojištění může být obzvláště cenné, zvláště pokud často cestujete, zejména do zahraničí. Díky tomuto řešení lze obecně hodně ušetřit – ano, zpočátku na sebe bereme dodatečné náklady, které však budou nesrovnatelně menší a mnohem příznivější, než v případě odtahu nebo použití odtahového vozu bez balíčku pojištění.

Pojištění technické asistence, často také nazývané Assistance, může být součástí pojistného balíčku, zejména havarijního pojištění a v některých případech i pojištění odpovědnosti za škodu (povinného ručení). Stojí za to se o toto téma zajímat a probrat dostupné možnosti a balíčky s Vámi vybranou pojišťovnou. Doporučujeme také prozkoumat detaily smlouvy a ověřit si, jaké konkrétní služby jsou obsaženy v obdržené variantě pojištění, protože zde mohou existovat výjimky. S takovýmto připojištěním se ale rozhodně vyplatí počítat, protože díky němu budeme moci v mnoha složitých situacích počítat s rychlou a profesionální technickou pomocí jak u nás, tak v zahraničí.

Doporučené články
arrow Zpět na Blog