arrow Zpět na Blog

Sezónní pojištění a krátkodobé havarijní pojištění

20/01/2022

Každý, kdo vlastní auto, by měl mít i jeho pojištění. Abyste se mohli na silnici pohybovat v souladu se zákonem, měli byste pamatovat na potřebné dokumenty. Dle svých potřeb si můžete zvolit formu a dobu pojištění vozidla . Navíc, jen tak pro jistotu, si můžete si zakoupit i možnost připojištění, které bude podporovat základní verzi. V případě poruchy auta se vyplatí být pojištěným! Jak se říká, „opatrnosti není nikdy dost.” V dnešní době se setkáváme s čím dál tím větším výběrem. Stejné je to i v případě pojištění. Oblíbenou variantou se kromě standardní verze stává i pojištění krátkodobé a sezónní. Setkáváte se s těmito pojmy poprvé? Více se dozvíte v našem článku!

Co je to krátkodobé havarijní pojištění?

Krátkodobé havarijní pojištění je pojištění, které poskytuje ochranu před následky nehody na relativně krátkou dobu. Tato forma zajištění je jednorázová a můžete si ji pořídit např. na měsíc. Krátkodobé pojištění pokrývá v takovém rozsahu, jako běžné pojištění, které se uzavírá na rok nebo déle. Chrání před finančními následky při dopravní nehodě nebo např. krádeži vozidla. Tento balíček teprve začíná být oblíbenou možností mezi veřejností. Standardní pojištění se sjednává na celý rok, zatímco krátkodobé havarijní pojištění si uživatelé vozidel teprve začínají vybírat. Dodatečná ochrana je rozhodně větší jistotou.

Krátkodobé vs. sezónní havarijní pojištění

Hlavním rozdílem mezi krátkodobým a sezónním havarijním pojištěním je především délka jejich trvání. Tyto možnosti ochrany se hodí zejména při cestě na dovolenou nebo např. pro cyklisty, kteří většinou cestují pouze za teplého počasí. Krátkodobé havarijní pojištění se sjednává převážně na 1 měsíc. Méně často, ale jednak na 2 měsíce. Smlouva je jednoduchá a časově vymezená. Oproti tomu sezónní havarijní pojištění je o něco složitější. Za prvé, smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, ale pojištění platí pouze na určité období, například od 1. dubna do 31. října. Další podmínkou je aktivnost ochrany. Musí trvat minimálně 3 měsíce. Podle svých potřeb byste se měli sami rozhodnout, která forma pojištění bude nejlepší. Za zmínku rovněž stojí fakt, že pokud se chystáte na dovolenou, je dobré dodatečně investovat do krátkodobého pojištění pro případ poruchy vozidla. Bohužel ne všechny pojišťovny mají možnost sjednat si sezónní nebo krátkodobé havarijní pojištění .

Havarijní pojištění na měsíc – proč je vhodné?

Pojištění sjednané na dobu určitou dává ohromnou volnost a neváže se s žádnými dalšími aspekty. Je to velmi dobré řešení během prázdnin. Při jízdě vlastním vozem v zahraničí se vyplatí uzavřít krátkodobé havarijní pojištění auta . Díky tomu získáte nezbytnou pomoc v případě potřeby. S takovou ochranou navíc můžete být klidnější.

Jak Vás může havarijní pojištění ochránit?

Pojištění, které Vás může plně ochránit před finančními následky, je především pojištění následků nešťastných událostí , tedy havarijní pojištění. Vztahuje se na ochranu zdraví a života, ale také hmotných věcí, tzn. vozidla. Mezi situace, ve kterých se bude pojištění hodit, patří:

  • krádež vozidla nebo některého z jeho prvků,
  • škoda způsobená srážkou jiného účastníka silničního provozu,
  • škoda způsobená přírodními silami.

V těchto a dalších případech pojišťovna hradí náklady na opravu a vyhodnocuje výši náhrady.

Doporučené články
arrow Zpět na Blog